WordPress

Kodo gabalai, idėjos, pastebėjimai

„Must Use“ įskiepiai

by


2013-03-16

Gyveni žmogus, ir mokaisi. Tik šiandien dirbdamas prie Tribūnos atradau, kad „Must Use“ įskiepius galima naudoti ne tik Multisite režime, bet ir turint atskiras WordPress svetaines. Vidutiniam WordPress naudotojui iš to gal ir jokios naudos, bet dirbant su keliais tinklalapiais, o ypač kuriant tokią „fermą“ kaip Tribūna – jie netgi labai praverčia.

Pirmiausiai – kas per žvėris yra tie „Must Use“ įskiepiai? Plačiau galite pasiskaityti Codex’e, o trumpai – tai tokie įskiepiai, kurie aktyvuojami automatiškai ir kurių negalima išjungti. Šita savybė labai praverčia, kai turite labai svarbių įskiepių, o tinklalapio kontrolę atiduodate klientui. Taip paliekate mažiau šansų klientui sugadinti svetainę „kažką spaudinėjant“. Tribūna irgi turi keletą tokių būtinų įskiepių: Akismet, nginx-compatibility, specialios Tribūnos funkcijos – dabar man nereikia sukti galvos, kaip sutrukdyti jums šiuos įskiepius (ne)tyčia deaktyvuoti.

Kaip naudoti „Must Use“ įskiepius? Paprasta – užuot įkėlę juos į wp-content/plugins katalogą, kelkite į wp-content/mu-plugins. Tiesa, yra keletas trūkumų. Pirmiausiai, tokių įskiepių versijų WordPress neseks automatiškai ir nepasiūlys atsinaujinti – čia jau jūsų rūpestis. Antra – čia WordPress neieško įskiepių pakatologiuose – tik pagrindiniame katalogie. Kadangi dauguma įskiepių būna būtent pakatalogiuose, reikalingas specialus tarpinis failas. Pavadinkime jį proxy.php (nors tiktų bet koks pavadinimas). Čia Tribūnos proxy failo pavyzdys:

Sėkmės naudojant!

Papildymas: jei kuriate įskiepį, šalia load_plugin_textdomain() nepamirškite panaudoti ir load_muplugin_textdomain(), kitaip jūsų įskiepio lokalizacija neveiks bandant įskiepį panaudoti kaip „Must Use“.